Gemeente Den Haag hijst voor het eerst autisme-vlag op 2 april

2 April 2023, 13:38 uur
Den Haag & Regio
mainImage
Nicole de Mooy (Facebook)

De gemeente Den Haag heeft vandaag voor het eerst een speciale vlag gehesen ter gelegenheid van Wereld Autisme Dag. Het stadsbestuur wil daarmee actief uitdragen dat de gemeente een inclusieve werkgever is.

“Met de slogan ‘Zet autisme in het licht’ hijsen wij de blauwe vlag op de plek van de Haagse vlag”, zei wethouder Kavita Parbhudayal van onder meer Gemeentelijke Organisatie. "Daarmee erkennen wij als grootste werkgever van Den Haag niet alleen onze eigen neurodiverse medewerkers, maar ook alle neurodiverse inwoners van de stad."

Mensen met autisme, ofwel neurodiversiteit, kunnen anders op situaties reageren dan anderen gewend zijn, bijvoorbeeld bij sociale interactie. Autistische mensen hebben echter ook bijzonder ontwikkelde kwaliteiten die van grote waarde kunnen zijn voor een organisatie, zoals aandacht voor detail, patroonherkenning en visueel geheugen.

De gemeente Den Haag heeft een eigen medewerkersnetwerk neurodiversiteit. Het is de bedoeling voortaan jaarlijks op 2 april de speciale vlag te hijsen op Wereld Autisme Dag.